Czyszczenie tapicerki samochodowej wykonujemy metodą ekstrakcyjną, gdyż jedynie taka metoda pozwala na uzyskanie zadowalającego efektu.

1. Odkurzanie na sucho – Usługę zaczynamy od klasycznego odkurzania na sucho usuwając zanieczyszczenia stałe, nierozpuszczalne w wodzie takie jak np.: piasek, sierść, śmieci, okruchy itp.
2. Próba materiału i dobór detergentów – Po przygotowaniu wnętrza do prania, przechodzimy do rozpoznania rodzaju materiału i sprawdzenia jego stabilności. Na tym etapie dobierana jest odpowiednia technika pracy, rodzaje środków czyszczących oraz ich stężenie.
3. Wstępne rozpuszczanie brudu – Trzecim krokiem jest naniesienie na czyszczoną powierzchnię tzw. presprayu. Jest to mocno stężony preparat, który ma za zadanie rozpuścić zanieczyszczenia, „pracując” nad nimi kilka minut.
4. Wcieranie presprayu – Następną czynnością jest wtarcie preparatu w głąb materiału przy użyciu szorowarki lub ręcznej szczotki o odpowiedniej twardości w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni.
5. Odplamianie – Do usuwania szczególnie trudnych zanieczyszczeń używamy dedykowanych odplamiaczy. Na tym etapie usuwamy plamy po napojach (wino, herbata, kawa, soki itp.), gumy do żucia, wosk, plastelinę, smary, tłuszcze, wymioty, plamy po pisakach, ślady po długopisie, rdzawe nacieki itp. zabrudzenia, których usunięcie wymaga odpowiednich preparatów, sprzętu i wiedzy.
6. Kilkukrotne dogłębne płukanie – Ostatni etap polega na dogłębnym wypłukaniu z tapicerki wszystkich zabrudzeń, usunięciu roztoczy i alergenów przy pomocy ekstraktora, który pod ciśnieniem wtryskuje roztwór środka czyszczącego, a następnie zasysa go wraz z brudem do osobnego zbiornika. Jest to najskuteczniejsza metoda, która nie powoduje szybszego brudzenia się materiału (tzw. ekstrakcja).
Czas wykonania usługi wynosi od 3 do 6 godzin w zależności od wielkości pojazdu i stopnia zabrudzenia. Czas schnięcia tapicerki wynosi od 2 do 4 godzin.

Pierzemy tapicerkę cały rok